Siciny

 • KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI

  KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Pasowanie na czytelnika 2019

  Pasowanie na czytelnika 2019

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...

 • Budowa siłowni zewnetrznej

  bbb

 • Święto Patrona Szkoły – Henrykalia 2018

  Święto Patrona Szkoły – Henrykalia 2018

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie

 • KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI

  KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach

 • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

  „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

 • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

  SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY
2018-12-20 22:51:03
„Co w szkole piszczy”

Zdjęcie: „Co w szkole piszczy” Zdjęcie: „Co w szkole piszczy” Zdjęcie: „Co w szkole piszczy” Zdjęcie: „Co w szkole piszczy”

Rok kalendarzowy powoli dobiega końca, uczniowie będą mogli trochę odpocząć po intensywnej pracy. Ponieważ w ostatnim czasie brali udział w uroczystościach i imprezach szkolnych, konkursach, zawodach sportowych i sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w egzaminach próbnych. A bez wątpienia w naszej szkole ,jak i w najbliższym środowisku, działo się wiele, i to nie tylko z inicjatywy nauczycieli, młodzież również miała wiele pomysłów.
Dzień Papieski w naszej szkole.
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbyły się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W listopadzie odbyły się zajęcia edukacyjne ,w których wzięli udział uczniowie starszych klas SP i III klasa gimnazjum, i to właśnie oni przygotowali parafrazę "Przypowieści o synu marnotrawnym", czyli pokazali współczesną wersję zagubionego syna i miłosiernego ojca. Natomiast Donata Baryga i Joasia Wojnowska uczennice klasy VIII zaśpiewały utwór "Twoja miłość", który został napisany z myślą o Janie Pawle II. Młodzież miała okazję wysłuchać Litanię do Ojca ŚW. JANA PAWŁA II i zobaczyć prezentację multimedialną .
Część artystyczną uwieńczono wspólnym zaśpiewaniem utworu „Abba Ojcze”. Wszystkie klasy aktywnie włączyły się w organizację zajęć. Dekorację wykonały uczennice klasy III gimnazjum i kl. VIII, a chłopcy przygotowali salę. Spotkanie odbyło się w kameralnej scenerii przy poczęstunku ,który ufundowali rodzice. Ponieważ zajęcia miały miejsce w budynku gimnazjum, zaproszono do udziału grupę przedszkolną Borowiki. I chociaż tematyka nie była łatwa ,obejrzeli występ z zainteresowaniem.
Na zakończenie uroczystości chętni uczniowie i nauczyciele zatańczyli Belgijkę.

Tradycyjnie w grudniu uczniowie naszej szkoły udali sie na spotkanie świąteczne do DPS we Wronińcu. Corocznie odbywają się tam, między innymi, konkursy na potrawę wigilijną i szopki . W tym roku Szopki Bożonarodzeniowe wykonali gimnazjaliści, jedna z nich brała udział w tym konkursie , natomiast potrawę wigilijną przygotowała pani Czesia. W koncercie kolęd zaprezentowały się uczennice klasy VI: Hania Szymańska, Victoria Szostek, Martyna Majkowska, Zuzia Kizler i Donata Baryga z kl. VIII. Było to spotkanie wzruszające, młodzież spodobały się jasełka w wykonaniu mieszkańców DPS ,które w tym roku przyjęły formę teatru cieni. I chociaż nie wygraliśmy konkursu, otrzymaliśmy piękny upominek. Było też wspólne kolędowanie i smaczny poczęstunek oraz szczere podziękowanie za przybycie.
Wielu z nas lubi atmosferę świąteczną, blask światełek, zapach gałązek świerkowych, kolorowe bombki i ozdoby. I to można było poczuć, gdy uczniowie wykonywali stroiki świąteczne, które miały wesprzeć akcję charytatywną.
Zwieńczeniem pracy były Jasełka
Małgorzata Merta

Stowarzyszenie Siedmiu